Evde Doğal Saç Boyası Nasıl Yapılır?

Bir kadın için saç çok önemli bir faktördür. Dolayısıyla kadını bakımlı ve daha genç göstermesi mümkündür. Ancak bazı kadınlar saçlarını kimyasal maddelerden uzak tutmak istediği için kimyasal saç boyalarını saçlarına uygulamaktan kaçınır. Ancak yaş ilerledikçe çıkan beyazlar hoş görüntü vermez. Bu yüzden saç boyası kullanmak kaçınılmaz olur. İşte kimyasal işlemlerden geçen saç boyası kullanmak istemeyenler için evde yapılabilecek doğal saç boyası nasıl yapılır sizlerle paylaşacağız.

İlk olarak esmer bayanlar için evde saç boyası tarifi vereceğiz. Bunun için ceviz kabuğuna ve ceviz yapraklarına ihtiyacımız olacak. 1 tutam kadar ceviz yaprağını yarım litre suda kaynattıktan sonra demlenmeye bırakın. Demlenme işlemi 20 dakika olmalıdır. Ceviz kabuklarını havanda döverek püre haline getirin. Ceviz kabuğu püresine demlediğimiz sudan bir çorba kaşığı kadar ekleme yapın ve saçlarınızda 1 saat bekleyin.

Sarışın kadınlar da ise aktarlarda bulabileceğiniz 1 avuç papatyayı bir kaba yerleştirin üzerine tamamen kaplayacak kadar zeytinyağı ile doldurun. Benmari usulünce kaynatın.  Bu karışımı bir gün bekledikten sonra saçlarınıza sürün. Haftada birkaç defa uygulamayı yapın. Yaz aylarında bu uygulamanın yapılması daha güzel sonuç almanızda etkili olacaktır. İşte kadınların doğal saç boyalarına iki örnek sizde saçlarınızı kimyasal işlemlerden uzak tutmak istiyorsanız uygulamayı deneyin ve farkı görün. Oldukça basit olan bu doğal yöntemler sizi kuaförde oturma zahmetinden kurtardığı gibi hem daha sağlıklı hem de daha ekonomiktir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunlara da Baktınız mı?

Tüm Hakları saklıdır.
Tema Sahibi tahubilisim@gmail.com