Bir haftada Etkili Kilo Verme Diyet

Bir haftada Etkili Kilo Verme Diyet

Günümüzde, çoğu insan, şişmanlık ve aşırı kilodan etkilenmekte olup, yaşam tarzından ve kötü beslenme alışkanlıklarından türetilen sağlık bozukluğudur. Bu sorunla mücadele etmek imkansız değildir ve şu anda, bu ekstra kiloları ortadan kaldırmak ve hem şekil hem de sağlığı iyileştirmek için çok sayıda alternatif vardır.

Birçoğumuz diyetleri ve kilo kaybetme alternatiflerini sürekli olarak araştırıyor, çünkü neredeyse her zaman iyi hissetmek ve hissetmekle birlikte, dengeli bir kilonun sağlıkla eş anlamlı olduğunu da aklımızda tutuyoruz.

Kolayca kilo vermek istiyorsanız ve şimdiye kadar yaptığınız diyetlerden hiçbiri işe yaramadıysa, kilolara veda etmek için etkili bir diyet paylaşmak istiyoruz.

Mucize Çorbası ”Bir Haftada 10 Kilo Vermek İçin Diyet

Mucize çorbası”, Loma Linda Hospital (California, ABD) tarafından 1988 yılında oluşturulan bir reçetedir. Başlangıçta, çorba, kalp hastalığı olan ve fazla kilolu olan, ameliyat geçirmeden önce kilo vermesi gereken hastalara verildi. Ancak, yıllar geçtikçe çorba popüler hale geldi ve hızlı ve güvenli bir şekilde kilo vermek isteyen insanlar arasında iyi bilinen bir tarif haline geldi.

Diyet, vücudumuzun sağlığımızı etkileyebilecek her türlü toksinin arındırılması ve yok edilmesi sürecine gireceği 7 günlük bir plandan oluşur. Diyet bittikten sonra, bedeniniz daha sağlıklı olacak ve sizi motive edecek bir sağlık duygusuna sahip olacaksınız. Diyetin bu 7 günü boyunca diyet, sebze, meyve, et ve çorba tüketimine dayanmaktadır.

Gündüz ve gece için kilo verme

“Mucize çorbası”, lahana gibi bitkisel maddeler arasında, bir tokluk hissi sağlamanın yanı sıra, daha kolay kilo vermek için metabolizmayı hızlandırmaya da yardımcı olur. Bu diyete unlar, yağlar veya şekerler dahil değildir, bu nedenle vücudumuz her gün ihtiyaç duyduğumuz enerji kaynağını elde etmek için metabolizmayı hızlandırmak ve yağ olarak enerji rezervlerini kullanmak zorunda kalmaktadır.

Diyetinizi güvenle izleyin

7 günlük diyet planını 10 liraya kadar kaybetmeden önce, bu diyetin sadece özel bir durumda uygulanması ve hiçbir sebepten ötürü tavsiye edilenden daha fazla uzatılmaması gerektiğini akılda tutmak çok önemlidir. Bu diyetin organizmayı optimum şartlarda tutmak için gerekli besinleri sağladığını ve bu nedenle sadece 7 gün boyunca uygulayacağımızı unutmamalıyız.Genellikle diyetin sonunda daha sağlıklı bir yaşam tarzı ve dengeli bir diyetle başlayın. Bu, kilogramı dengeli tutmanızı sağlar, böylece bu yemek planı ile kaybettiğiniz kiloları geri almazsınız. Böbrek yetmezliği veya şeker hastalığından muzdarip olursanız, bu tür diyetlerden kaçınmak daha iyidir, çünkü bu koşullarda, hastalar daha dengeli ve tam bir diyete ihtiyacım var.

7 günlük kilo verme diyet planı

Nane ile ananas suyu

1. Gün: Karpuz, kavun ve ananas gibi su bakımından zengin olan meyvelerin birkaç porsiyonunu tüketebilirsiniz.

2. Gün: Her tür taze sebze, tercihen çiğ tüketin. Fasulye, yeşil bezelye veya mısır seçmekten kaçınmalısınız. Dilerseniz, pişmiş sebzeleri hazırlayabilir ve su tüketiminizi artıramazsınız.

3. Gün: Meyve ve sebze tüketebilir

4. Gün: Bu gün içerisinde 8 muz ya da muz ve 6 bardak yağsız süt yemelisiniz. Bu size enerji verir ve tatlı yemeye olan isteğinizi azaltmanıza yardımcı olur.

5. Gün: 2 ile 3 arası küçük et parçaları ve yaklaşık 6 domates arasında tüketilir. Et pişirilmeli veya kavrulmuş olmalı ve domatesler çiğ veya haşlanmış yenilebilir. Bol su içmeyi unutma.

6. Gün: 2 ila 3 porsiyon yağsız et tüketin ve iyi miktarda çiğ veya haşlanmış yeşil sebzeyle tamamlayın.

7. Gün: Günde 3 porsiyon pirinç tüketebilir ve şekersiz meyve ve sebze  hazırlayabilirsiniz.

“Mucize çorbası” tarifi

Bu yemek planında yukarıda belirtilen yiyeceklere ek olarak, her gün aç olduğunuz her saatte istediğiniz çorba miktarını tüketebilirsiniz. Bu çorba birkaç kalori verir, böylece günde birkaç kez herhangi bir sorun olmadan tüketebilirsiniz.

malzemeler

3 beyaz soğan.

1 yeşil biber

1 domates

1 lahana

Kereviz 1 demet

Iki havuç

Tat için tuz. Doğal baharatlar

Nasıl hazırlanır?

Bütün sebzeleri küçük parçalara ayırın, yeterli suyla bir tencereye koyun, çorbayı doğal baharatlarla tuzlayın ve tuzla tatlandırın ve 10 dakika kaynatın.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunlara da Baktınız mı?

Tüm Hakları saklıdır.
Tema Sahibi tahubilisim@gmail.com