kombi su kaçağı

Kombi Su Eksiltmesi

Kombi su eksiltmesi , kombilerdeki basınçların düşmesine neden olan arızalar arasında yer almaktadır. Su kaçakları gibi pek çok neden kombilerin basınçların normal değerin altına inmesine neden olur. Eğer kombinize herhangi bir müdahale yapılmazsa bir süre sonra basınç değeri çok fazla düşecek ve bu da kombinizin çalışmamasına neden olacaktır. Kombiler genellikle 1,5 bar değerinde kendilerini sabitlemektedirler. Kombiniz bu değerin altında bir basınç değerine sahip olduğunda ise hata ekranı vererek kendiliğinden kapanmaktadır. Kombilerin genellikle şu durumlardan sonra basınç değerleri düşer ve kombiler kapanır:

  • Kombinizde su kaçağı varsa ve su akıtıyorsa
  • Kombinizde su kaybı yani kombi su eksiltmesi varsa

kombi su kaçağı

Kombinizdeki su kaçakları kombinizin basınç değerlerinin düşmesine neden olacaktır. Eğer düzenli olarak bakım yaptırmazsanız kombinizin tesisatında herhangi bir su kaçağı varsa bu durum iyice büyüyecektir. Bununla beraber kombinizin basınç değeri düşecek ve bu da kombinizin kapanması ile sonuçlanacaktır. Kombiler genellikle 1,5 bar basınç değerinde olurlar. Bu basınç değeri düştüğünde ya da arttığında da bir süre sonra kombi kapanacaktır. Kombilerin birçoğunda bazı ekranlar olur ve bu ekranlarda kombi basınç değeri düştüğü ya da arttığı zaman bazı hata kodları yer alır. Bu durum kombinin markasına göre değişir ve kodlar da aynı şekilde farklılık gösterir. Kombinizde su kaçağı varsa bu durum tesisatçıların görüntüleme cihazları ile tespit edilir.Su kaçağı tespit edildikten sonra ise bazı kimyasal kapatıcılar ile kolayca kapatılabilmektedir. O nedenle kombinizin kapanmaması ya da ciddi bir sorun olmaması için kombiniz su akıtıyorsa mutlaka bir tesisat şirketi ile görüşmelisiniz.

Kombi su eksiltmesi de kombinizin basınç değerinin düşmesine neden olan durumlardan bir diğeridir. Eğer kombinizde su azalıyorsa doğal olarak basınç değeri düşecek ve kombiniz kapanacaktır. Kombiniz yeterince su alamıyorsa ya da herhangi bir kaçaktan dolayı sular yeteri kadar kombinize gelemiyorsa kombinizin markasına göre buna bağlı olan hata kodu belirir ve kombi çalışmaz. Bu durum da vanaların ayarlanması ya da su kaçağı varsa kapatılması ile çözülebilir bir sorun haline gelmektedir.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunlara da Baktınız mı?

Tüm Hakları saklıdır.
Tema Sahibi tahubilisim@gmail.com