Sivilce

Sivilceye Ne İyi Gelir

Sivilceye ne iyi gelir, Yüzdeki sivilce lekelerine ne iyi gelir, Sivilce lekelerine ne iyi gelir, Yüzdeki sivilcelere ne iyi gelir, Sivilce tedavisi, Yüzdeki sivilceler nasıl geçer…

Sağlıklı ve sivilcesiz bir cilt için uzmanların önerdiği düzenli beslenme programlarına uymanız yeterli olacaktır. Anormal bir durum olmadığı sürece düzenli ve dengeli beslenme ile cilt sağlığınızı koruyabilirsiniz. Yoğun miktarda yağlı ve tuzlu yiyecekler tüketmeniz sivilcelerin oluşmasında ve sağlığınızın bozulmasında önemli rol oynamaktadır. İnsan vücudunun ihtiyacı olan yiyecekleri dozunda aldığımız zaman, cilt ve genel sağlığımız da hiç bir sorun olmayacaktır. Nadir durumlar haricinde oluşan tüm sivilceler yanlış ve düzensiz beslenme sonucunda oluşmaktadır.

Pürüzsüz ve parlak bir cilde sahip olmak için mevsim sebze ve meyvelerini düzenli ve dozunda tüketmelisiniz. Sağlıksız ve hızlı kilo verdiren diyetlerden mutlaka kaçınmalısınız. Cildinizi sürekli temiz tutmalı, gözeneklerini temizlemelisiniz. Bol bol su içerek vücut sağlığınızı dengede tutabilirsiniz.

Sivilceye Ne İyi Gelir

Sivilcelerin tek nedeni tabii ki tüketilen yiyecekler değil. Uyku düzeninin bozulması, aşırı yorgunluk, alkol, stres ve artan testosteron hormonu da sivilcelerin oluşmasında ve artmasında başrol oynamaktadır.  Gıda ve cilt bakımı yardımı ile sivilcelerinizden kurtulamıyor, sivilceleriniz artıyorsa mutlaka uzman doktor tarafından kontrol edilmelisiniz.

  1. Meyve ve Sebzeler: Cildin kendini yenilemesi ve koruyabilmesi için birçok mineral ve vitamine ihtiyacı bulunmaktadır. Özellikle A vitamini, sivilcelerin oluşmasını ve cildi yenilemesi ile ünlüdür. Sivilce kremlerinin birçoğu yoğun miktarda A vitamini içermektedir. A vitamininde bulunan antioksidan özelliği vücuttan toksinlerin atılmasını sağlar.

Bunun dışında sivilce oluşmasını engelleyen ve tedavi süresince kullanılabilecek meyve ve sebzeler arasında havuç, kavun ve ıspanak en etkili çözümler arasında yer almaktadır. Tükettiğiniz sebze ve meyveleri yoğun bir şekilde tüketmeniz ters etkilere neden olabilir. Sebze ve meyve tüketirken farklı renk ve cinsleri tercih etmeniz gerekmektedir.

  1. Balık: Kırmızı ete göre çok daha sağlıklı bir gıda olan balık, bol miktarda protein, çinko ve mineral içermektedir. Çinko saç ve sivilceler için en önemli mineraller arasında yer almaktadır. Ancak fazla çinko tüketimi toksin etkisi yaratarak vücuda zarar vermektedir. Çinko takviyeleri doğal yollar dışında alınırken mutlaka uzman doktor tarafından kontrol edilmelidir.

Yeterli miktarda çinko ve genel sağlık için önemli bir rolü bulunan omega-3 yağ asitleri için alabalık, ton balığı, somon gibi soğuk su balıklarından yiyebilirsiniz.

Yazı hakkında görüşlerinizi belirtmek istermisiniz?

Bunlara da Baktınız mı?

Tüm Hakları saklıdır.
Tema Sahibi tahubilisim@gmail.com